Twitter

29. července 2013 v 20:49 | Jane |  Filmy, hudba apod.
Twitter. Další stránka podobná facebooku, která teď frčí. Má ji čím dál víc lidí. K únoru tohoto roku ho používá asi 200 milionů lidí. Oproti facebooku to není nic moc (1,11 bilionů lidí). K čemu to vlastně je? Facebooku používá mnoho lidí k chatování, ke sledování různých stránek nebo ke hraní her.
Na twitter chodí většina lidí jenom ke sledování celebrit, společností nebo různých skupin. Většina celebrit už má twitter. Umožňuje jim to kontakt s fanoušky. Přidávají tam svoje fotky, dávají fanouškům vědět co dělají nebo kde jsou. Hlavně proto je to moje nejoblíbenější sociální sítí. Neexistuje jiný a rychlejší způsob jak se kontaktovat s celebritami. Samozřejmě i vy můžete podobně jako na facebooku přidávat na zeď a na svůj profil co chcete. Hudbu, videa, obrázky.

Narozdíl od facebooku si nemusíte nikoho přdávat do přátel a čekat, až si vás přidá. Stačí někoho follownout (následovat) a vše co dotyčná osoba napíše a bude sdílet, uvidíte na zdi. Pochopitelně i někdo jiný, koho třeba nemáte zrovna v lásce, si vás může follownout (následovat).
Dálší klad je, že se nikdo nemůže vydávat za někoho slavného. U jména PRAVÉ celebrity je bílá fajfka v modrém "obláčku". Pokud u jména celebrity tento symbol není, někdo se za něj/ni vydává.

Mnoho čechů na twitteru odrazuje to, že je všechno v angličtině. Teď to tak už není. Jazyk si můžete libovolně vybrat a mezi nimi je i čeština.
Dále na twitteru jsou hodně známe i takzvané trendy (např. celosvětové). Nejčastěji jsou tvořené hashtagy (#youtube, #twilight) pomocí kterých můžeme různé věci nebo osobnosti vyhledat. Jsou to slova nebo i věty, které použilo v určitém čase nejvíce lidí. Například, když se narodil Kate Middleton chlapeček, vyvolalo to hotový poprask a vážně hodně lidí o tom psalo. V trendech jsme pak mohli vidět #Royalbaby.

Celkové vysvětlení profilu (tady profilu Iana Somerhaldera):Myslím, že twitter je velmi dobrá sociální síť a dobrý způsob komunikace.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama